WordPress: SVG Format Desteği Nasıl Sağlanır? #Pratik Yöntemle

SVG bir görüntü formatıdır. Başlıca özelliği ise, görsel büyütüldükçe kalitesinin düşmemesi ve dosya olarak boyutunun düşük olmasıdır. WordPress blogunuzda SVG formatında bir görüntü yüklemeye çalıştığınızda hata alacaksınızdır. Bunun sebebi ise WordPress’in SVG formatını engellemiş olmasıdır.

svg-wordpress
svg-wordpress

Yazı Başlıkları - Tıklayarak Gezebilirsin

  ► SVG Yükleme Engeli Nasıl Kaldırılır?

Bunun için Safe SVG eklentisini kurmanız yeterlidir. Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra SVG formatını yükleyip kullanabilirsiniz.

SVG formatının PNG ve JPG formatından  önemli farkları vardır. Örneğin  SVG formatının boyu düşüktür ama PNG ve JPG formatının boyutu en az 5 kat daha yüksektir. SVG formatında bir görüntü oluşturmak için kod yazmak bile yeterlidir. Ancak içinde 3d nesnelerin çokca bulunduğu,gerçeğe yakın görseller için SVG pek uygun değildir. SVG formatı genellikle ikon ya da basit grafikler için kullanılır.

Yazar hakkında: Paravizyoner

Amaç içerik kalitesi yüksek blogların ortaya çıkmasını sağlamak ve kazanç elde etmek için ortaya koyulması gereken kalite ve mantığı anlatabilmek. Bana danışmak isterseniz sağ altta WhatsApp butonu mevcut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat